Oko w oko z rekinem

Rekiny jadły nam z ręki

Rekiny jadły nam z ręki

Cebu to pierwsza wyspa filipińska skolonizowana przez Hiszpanów. Wynajętym busem docieramy do miejscowości Oslob ,której największą atrakcją jest możliwość pływania z rekinami wielorybimi,sprawnie kwaterujemy się i ruszamy na „miasto” poznać atrakcje filipińskiej kuchni.

Oslob Rekiny Wielorybie

Oslob Rekiny Wielorybie

Wstajemy o świcie , bo o 6 -stej rano mamy umówione rekiny,dokarmiane , codziennie pojawiają się w tym samym miejscu , dzięki czemu kręci się lokalny biznes. Choć sama oprawa może być nieco odpychająca , to rekiny są jak najbardziej rzeczywiste , olbrzymy nawet 18-metrowe , pozostają zupełnie obojętne na snurkujących wokół maleńkich ludzików , niesamowita ekscytacja z pływaniem w odległośći 2-3 metrów od tych leniwych olbrzymów…..niesamowite przeżycie.

Nowe pikap Jacka

Nowe pikap Jacka

Po południu wynajętą łódką fruniemy z Cebu na Panglao , przeszło 2 godzinne podróż kończy się 300 metrów od brzegu , odpływ sprawia , że te ostatnie metry część z nas musi pokonać wpław , dziewczyny transferują się pływającą wanną,szczęśliwie docieramy wszyscy do brzegu.

A wieczorkiem na piwko

A wieczorkiem na piwko

W nagrodę za niedogodności podróży, na następne cztery noce kwaterujemy się w pięknej willi z basenem , dzień kończymy leniwie kołysani muzyką i muskani przez sprawne masażystki.

Panglao willa Anjatz

Panglao willa Anjatz

W nagrodę za wczorajszy wysiłek , kolejny dzień przeznaczamy na plażing , nurkowanie , masaże i ….ogólne nic nie robienie.

Categories: Dziennik z wyprawy, Filipiny 2016 | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Oko w oko z rekinem

  1. A jeszcze pogoda , prawie jak u Was tylko z mała różnicą o jakieś 30 stopni 🙂 deszcz nie pada , tak że nie jest żle , kochani zazdrościmy Wam tego słoneczka i widoczków , pozdrawiamy i czekamy na więcej
    p.s. u mnie dzisiaj też jajecznica papatki pozdrawiamy

  2. Bodzio

    Kochani,pozdrowienia dla całej ekipy oraz dla Marka i Anii , bawcie się dobrze i dużo zwiedzajcie , słońca ,słońca i miejscowego rumu , wasze zdrowie pozdrawiamy Pati , Ewcia i Bodzio
    Lewy strzelił 1 a wygrali 5-0

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: